Materiały

Gdy chce się zacząć robić rzeczy z koralików trzeba się uzbroić w cierpliwość gdyż początkowo rzeczy martwe - koraliki, drucik itp.- nie chcą z nami współpracować i np. uciekają, łamią się...
Ale za każdym nowym projektem takie problemy znikają :) 


I najważniejsze :


Nie można się zniechęcać :)Koraliki :

Tak więc jeśli ktoś jest początkujący to najlepiej sięgnąć po te mniej skomplikowane projekty aby, że tak powiem, zaznajomić się z drucikiem bądź też żyłką jak również z koralikami, które często są nierówne, najlepsze koraliki, po prostu równe, to japońskie koraliki TOHO
Na sam początek są najlepsze większe koraliki bo łatwiej się na nich pracuje :)
Później wybiera się już te które nam najbardziej odpowiadają - ja używam koralików od rozmiaru 12/0 do 15/0 czyli od około 2.5 mm do 1.5 mm :)
Jeszcze nie tak dawno koraliki kupowałam w Empiku, jednak nie mają oni tam takiego wyboru jaki jest w sklepach internetowych.

Teraz najczęściej kupuję w sklepie internetowym korallo.pl (mają oni też sklep stacjonarny w Gdańsku) albo w sklepie artfan.pl ( na dole strony są linki do tych sklepów) :)Żyłka :

Żyłkę można kupić chociażby w sklepie wędkarskim :) najlepiej wybierać te cieńsze aby przynajmniej 4 razy przez koralik dały radę przejść - ja używam 0.16 mm do tych mniejszych prac i 0.20 mm do takich, które, że się tak wyrażę mają 'zawisnąć' jako breloczek :)

Drucik :

Ja mój drucik kupiłam w empiku przez przypadek - poszłam szukać koralików :)
I tak jak w przypadku żyłki dość cienki tutaj wystarczy aby przeszedł 3 razy przez koralik :)

Edit: w empiku już coraz ciężej jest znaleźć drucik, także polecam sklepy internetowe gdzie jest również duży wybór drucików.


Nitka / kordonek:

Do robienia bransoletek (sznurów szydełkowo-koralikowych)
Ja kupuję nici do Jeansu z firmy Ariadna, są one grubsze niż zwykłe nici. Można je znaleźć praktycznie w każdej pasmanterii :)
Co do kordonka - jeszcze nie próbowałam, ale nici mogę z czystym sercem polecić :)


Zawieszki, końcówki, zapięcia do bransoletek:

Podobnie jak w przypadku koralików :)
Raczej należy szukać w sklepach internetowych

Inne :

Warto też mieć jakieś małe pudełeczka na koraliki (chyba że się w empiku kupiło tam są zapakowane w takie małe, plastikowe, okrągłe pudełeczka :)
Może się też przydać jakaś igła aby przesuwać i ustawiać 'niesforne' koraliki :P
Jeśli nasze Cudo ma zostać breloczkiem musimy się również zaopatrzyć w szpilki takie do kolczyków, zapięcie (karabińczyk) i jakiś łańcuszek, a żeby to wszystko połączyć jakieś kombinerki bądź w ostateczności pęseta.


Lista sklepów internetowych:www.beads.pl


korallo.pl


royal-stone.pl


www.pasart.pl/

Miłego tworzenia 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz